ما که هستیم

آدرس وبسایت ما: www.gushito.com

فروشگاه آنلاین گوشیتو با تکیه بر دانش فنی و مهارت کافی از سال 90 فعالیت خود را در زمینه پخش عمده باتری در اصفهان آغاز کرد. این فروشگاه همواره سعی داشته است تا بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت موجود ارائه دهد.  امید است با ارائه خدماتی منحصربفرد به شما مشتریان عزیز،‌ شاهد رضایت کامل شما عزیزان باشیم.

نحوه ارسال سفارشات

1. ارسال فوری:
  • در استان اصفهان سفارش ظرف مدت 24 ساعت کاری پردازش و ظرف مدت نهایت 1 روز کاری در آدرس مشتری تحویل خواهد شد.
  • در استان اصفهان گوشی‌هایی که احتیاج به باز شدن گوشی و تعویض باتری می‌باشد، فرآیند بازشدن گوشی و هزینه ارسال برعهده فروشگاه، برای مشتری رایگان می‌باشد.
  • در استان های دیگر، سفارش ظرف مدت 24 الی 48 ساعت پردازش و به شرکت پست یا ماهکس یا بقیه شرکتهای طرف قراردادتحویل خواهد شد و بسته به مسافت آدرس سفارش دهنده و شرایط ارسال شرکت پست یا تیپاکس در آدرس مشتری تحویل خواهد شد.
2. ارسال تیپاکس:

این روش شامل سراسر ایران می باشد و کالای خریداری شده توسط شرکت تیپاکس ارسال می گردد. هزینه ارسال سفارشات طبق تعرفه شرکت تیپاکس(پس کرایه) می باشد. بسته به دسته وزنی کالا، حجم و ابعاد کالا و مسافت ارسال کالا از مبدا به مقصد متفاوت است. در زمانی که سفارش شما توسط شرکت تیپاکس دریافت گردید، پیامکی از طرف این شرکت برای تحویل گیرنده کالا ارسال می شود که شامل هزینه ارسال، کد رهگیری ارسال و نام و شماره تماس تحویل گیرنده می باشد که مشتری می تواند از طریق ورود به سامانه پیگیری مرسوله تیپاکس به آدرس  https://tipaxco.com/trackingو با وارد کردن کد رهگیری که در پیامک ارسال شده از وضعیت ارسال کالای خود مطلع گردد.

3. ارسال پست پیشتاز:
  • این روش شامل سراسر ایران می باشد و کالای خریداری شده توسط شرکت پست ارسال می گردد. هزینه ارسال سفارشات طبق تعرفه شرکت پست (که در سایت این شرکت قابل مشاهده می باشد) بسته به دسته وزنی کالا، حجم و ابعاد کالا و مسافت ارسال کالا از مبدا به مقصد متفاوت است. در زمانی که سفارش شما توسط شرکت پست دریافت گردید، پیامکی از طرف این شرکت برای تحویل گیرنده کالا ارسال می شود که شامل هزینه ارسال، کد رهگیری ارسال و نام و شماره تماس تحویل گیرنده می باشد که مشتری می تواند از طریق ورود به سامانه پیگیری مرسوله پست به آدرس https://tracking.post.ir با وارد کردن کد رهگیری که در پیامک ارسال شده از وضعیت ارسال کالای خود مطلع گردد.
4. رویه تحویل کالا:
  • در زمان تحویل کالا از مامورین تحویل (در تمام روش های ارسال)، حتما از صحت ارسال و سلامت فیزیکی بسته بندی و همچنین یکسان بودن کالای تحویلی و کالای سفارش داده شده و همچنین تعداد کالا تحویلی طبق فاکتور خرید، اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که مغایرتی در هر کدام از موارد ذکر شده مشاهده گردید، از دریافت کالا اجتناب نموده و مراتب را از طریق پنل کاربری خود با ورود به بخش تیکت ها با همکاران ما در میان گذاشته تا مورد رفع گردد.